Warning!
This copy of Website Builder is licensed for another domain!

Witamy! » The Horowitz Website -

Tuesday, May 28, 2024

Witamy!

Witamy na stronie domowej Vladimira Horowitza

 W roku 2002 Christian Johansson opublikował w Internecie „The Horowitz Website”. Strona ta zawierała niezwykle bogate, znakomicie przedstawione wyniki jego badań, w tym bazę danych obejmującą większość koncertów Vladimira Horowitza z lat 1920-1987 oraz nagrań, zarówno oficjalnych jak pirackich. Ale w lipcu 2010 roku została zamknięta. Dla wielbicieli i kolekcjonerów nagrań pianisty było to prawdziwe nieszczęście, ponieważ był to najbardziej miarodajny i obszerny hołd złożony Horowitzowi w Internecie.

Kiedy skontaktowałem się z Christianem (wcześniej się nie znaliśmy), wyjaśnił, że nie ma już czasu zajmować się tym projektem. Spytałem go, czy pozwoli mnie i kilku innym poważnym kolekcjonerom/wielbicielom Horowitza odtworzyć swoją stronę i wykorzystać jako podstawę do dalszych badań. Christian wielkodusznie wyraził zgodę. (Niektórzy wykorzystywali jego materiały bez zezwolenia).

I tak powstała nowa „Horowitz Website”. Moderatorami są: John Akbari, Hank Drake, Robert Ginalski, Max Massei, Mark Nicholls i ja. Christian – któremu, rzecz jasna, jesteśmy bardzo wdzięczni – nie bierze w tym udziału, ale jest informowany na bieżąco o wszelkich zmianach i być może dołączy do nas w przyszłości.

Na bazie dawnej strony poświęconej  pianiście odtworzyliśmy, a następnie zaktualizowaliśmy wszystkie działy. Liczymy, że to nowe wcielenie zyska jeszcze większą popularność. Zamierzamy rozszerzyć dział „Wspomnienia o Horowitzu” i zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć współpracę, do nadsyłania materiałów poświęconych Horowitzowi. Z pewnością zostaną opublikowane.

 

-Bernie Horowitz


Pytania po polsku proszę kierować do Roberta Ginalskiego: tropicana07@gmail.com

_______________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2003 Christian Johansson                                            Copyright © 2010 Bernie Horowitz